Květnový herbář – srdce

Jaké jiné téma by mohlo být na pořadu dne během května, obdobím lásky, než srdce. 🙂 To si i podle TČM zaslouží největší péči právě nyní. Dnešní uspěchaná doba přímo vybízí k nejrůznějším nešvarům, které srdci ani trošku neprospívají, a proto se pojďme podívat, co pro něj naopak můžeme udělat tím správným směrem.
 

SRDCE A JEHO ČASTÁ ONEMOCNĚNÍ

Pokud vaše srdce stůně, a není to zrovna láskou 🙂 , může to dávat najevo mnoha způsoby. Nepřiměřené bušení (palpitace), arytmie, problémy s tlakem (nízkým i vysokým), srdeční slabost, související problémy s cévami a v těch horších případech se může dostavit infarkt, mrtvice, srdeční neuróza nebo potíže se srdečními chlopněmi. Objevovat se však mohou ale i další, o něco “nenápadnější” příznaky jako je dušnost, únava nebo nechutenství, které se nám na první dobrou nemusí se srdečními poruchami vůbec spojit. Tyto a mnohé další souvislosti většinou odhalíme s klienty hned na první konzultaci.
 

BYLINKY NA PODPORU SRDCE

Infarkt nebo mrtvici samozřejmě bylinkami nevyléčíte, ale mnoho z nich slouží jako skvělá prevence právě před závažnějšími onemocněními. Hloch, koriandr, bílé jmelí, yzop, měsíček, srdečník, ginkgo biloba nebo jablečník. Po těchto všech můžete sáhnout, pokud chcete srdce podpořit a starat se o něj průběžně. Pokud vaše onemocnění srdce souvisí s blokací páteří, skvěle zafunguje hořec, komonice, šípek, arnika, nebo lípa. Šálek horkého čaje vám navíc dopomůže navodit příjemnou atmosféru a pokud si u něj zvládnete ještě zarelaxovat, prospějete nejen tělu, ale i svojí duši. 🙂 Mnoho z nich lze zakoupit i ve formě tinktur. S nejvhodnější volbou zrovna pro vás vám samozřejmě opět ráda poradím.

 

JDĚTE ZDRAVÉMU SRDCI NAPROTI

Pracuje pro nás 24 hodin denně, takže si zaslouží, abychom mu věnovali příslušnou péči. Utlumení stresu je jedním z hlavních adeptů. Věnovat se můžete meditaci a aktivitám, které vám dělají radost a dokážete u nich “vypnout” – ať už je to cokoliv. Osobně meditaci miluji a věnovala jsem se jí dokonce přímo v thajském klášteře. Přečíst si o tom můžete tady. Nebo se rovnou můžete zapojit do mého meditačního on-line kurzu. Zdravá pestrá strava a omezení tučných jídel jsou prioritou číslo dva. Do třetice vyzdvihuji pobyt na sluníčku, čerstvém vzduchu a hlavně pohyb. Pokud se vám v této oblasti příliš nedaří, tady najdete mých 10 tipů, jak se začít hýbat. Mým naprostým favoritem, (dobře, trochu zaujatým, jelikož jsem jeho příznivcem :)), je červené víno. Deci až dvě před spaním dokáží ideálně ještě v kombinaci s extraktem Resveratrol skutečně divy. Vybírejte vína kvalitní, plná zdravého resveratrolu, který má na srdce a prevenci vzniku souvisejících onemocnění skvělý vliv.
 

JÍDLO – SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST

Zdravé stravování již zmiňuji výše, ale víte, jaké potraviny mají na normální fungování srdce nejlepší vliv? Zkuste se zaměřit na konzumaci česneku, hrušek, brusinek, manga, datlí, rybízu, mochyně, nebo meruněk. Pomalu ale jistě je tu sezóna farmářských trhů, na kterých můžete pořídit spoustu dalších čerstvých a kvalitních potravin, tak neváhejte chytit příležitost za pačesy! S ovocem a zeleninou neuděláte chybu téměř nikdy. Existují samozřejmě potraviny, které našim tělům způsobují z ruzných příčin intolerance – na ty se s vámi ráda podívám třeba v rámci konzultace testování vhodnosti potravin. A nezapomeňte ani na mojí kuchařku plnou zdravých, rychlých a chutných receptů #bezcukru #bezlepku a #bezlaktózy.

Miluji zdravý životní styl. Mou největší vášní je epigenetika, která naprosto změnila můj život. Díky tomu dnes vím, jak sebe a své nejbližší udržet ve zdraví a jaké potraviny jsou pro každého z nás ty nejvhodnější. Ukazuji lidem, jak vzít zdraví do vlastních rukou a být sami sobě lékařem. Jsem autorkou e-booku zdarma 9 tipů, jak si udržet či navrátit zdraví aneb epigenetika v praxi a také Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy . Můj příběh si můžete přečíst zde >>.

Odeslat komentář

Aktuality duben
Čekanka - síla ukrytá v kořenech