Resveratrol – víno nejen na kuráž

Téměř pokaždé, když některému ze svých klientů doporučím resveratrol, vykouzlí mu to úsměv na rtech. Ptáte se proč? Resveratrol patří mezi polyfenoly vyskytující se v širokém spektru ovoce a zeleniny a především pak v červeném víně a slupkách a jadérkách modré vinné révy. Už víte na co narážím? 🙂 V dnešním článku se tedy pojďme podívat na to, jak může prospívat resveratrol a večerní sklenka kvalitního červeného vína našemu zdraví.

Jak je to doopravdy?
Nejprve musím uvést věci na pravou míru. Resveratrol nerovná se červené víno. Ve víně je ho pro řešení akutních potíží příliš málo; na druhou stranu obsahuje mnoho dalších prospěšných látek, které fungují ve skvělé synergii a jsou prospěšné i pro další oblasti (např. melatonin). Víno jako takové tedy doporučuji jako lahodný a prospěšný doplněk k extraktu jako takovému. K čemu je resveratrol dobrý?Resveratrol patří mezi antioxidanty, které mají pozitivní efekt na nespočet věcí. Mezi nejzásadnější patří:

  • Nádorová onemocnění – díky epigenetickému působení ovlivňuje rychlé množení buněk, které souvisí s většinou typů nádorových onemocnění.
  • Kardiovaskulární onemocnění – antioxidační účinky resveratrolu mají pozitivní vliv na procesy, které ovlivňují vznik aterosklerózy a užitečný může být i při ostraňování následků infarktu. Mezi jeho další benefity patří využití při věnčitých tepnách (ischemická choroba), chlopenních vadách, arytmii, vysokém krevním tlaku, cévní mozková příhodě, trombóze, embolii, ucpaných cévách a křečových žílách.
  • Zánětlivé procesy – přepisuje geny, které jsou zodpovědné za vznik zánětlivých procesů. A právě záněty jsou příčinou mnoha onemocnění – např. choroby srdce a cév, některé typy nádorů, cukrovka nebo například obezitaastma a další dýchací choroby. Velmi dobrým pomocníkem je i při léčbě akné.
  • Střevní mikrobiom je další esenciální oblastí, na kterou má resveratrol blahodárný vliv. Narušená rovnováha mikroorganismů ve střevech je totiž studnicí pro vznik dalších onemocnění a dokonce i např. Deprese.
  • Sportovní výkonnost – prospěšný je i při zmírňování zánětlivých procesů, které vznikají ve svalech po větší fyzické námaze a u sportovců tedy může být prospěšný v rámci rychlejší regenerace. V kombinaci s pravidelným cvičením přispívá i k udržování svalové hmoty (v souvislosti s věkem i obezitou).
  • Dlouhověkost – resveratrol ovlivňuje stav našich mitochondrií, které souvisí se stárnutím. Dokáže je nejen ochránit, ale podporuje i růst zcela nových buněk.

Kromě výše uvedeného má pozitivní vliv na paměť (u zdravých lidí i u osob s vysokým rizikem demence), výzkumy dokazují i pozitivní vliv při užívání u osob trpících Parkinsonovou chorobou, dokáže vyrovnávat propad produkce estrogenu, takže funguje i v souvislosti s potížemi v menopauze, skvěle podporuje krvetvorbu, chrání sluch i zrak, pozitivně ovlivňuje plodnost a tím, že umí zvýšit hladinu zinku v buňkách prostaty přispívá k jejímu správnému vývoji. Tak co, přiťuknete si dnes večer se mnou? 🙂 Pokud cítíte, že jste se v některém bodě našli, neváhejte se na mě obrátit a domluvit si konzultaci.

Zdroj: http://www.epivyziva.cz

Miluji zdravý životní styl. Mou největší vášní je epigenetika, která naprosto změnila můj život. Díky tomu dnes vím, jak sebe a své nejbližší udržet ve zdraví a jaké potraviny jsou pro každého z nás ty nejvhodnější. Ukazuji lidem, jak vzít zdraví do vlastních rukou a být sami sobě lékařem. Jsem autorkou e-booku zdarma 9 tipů, jak si udržet či navrátit zdraví aneb epigenetika v praxi a také Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy . Můj příběh si můžete přečíst zde >>.

Odeslat komentář

ČERVNOVÝ HERBÁŘ - Svatojánské byliny
Červnové aktuality