BENEDIKT LÉKAŘSKÝ – POSVĚCENÝ TRN

Benediktu se lidově říká posvěcený trn. A opět ne jen tak pro nic za nic. Rostlina připomínající obyčejný bodlák se žlutým květem skýtá mnoho léčivých účinků, pochází ze Středomoří a pro své účinky se v léčitelství používá již od nepaměti. Setkat se můžete i s označením Benedikt Čubet. Je plný silic a tříslovin a ať už jej nazvete jakkoliv, důležitá je hlavně jeho síla, kterou si dnes představíme.

 
Podporuje trávicí systém, pomáhá při nadýmání
Správné trávení je zcela zásadní pro to, aby tělo dokázalo dobře vstřebávat živiny, které mu dodáváme prostřednictvím potravy. Benedikt svými účinky podporuje nejen trávení (podporuje tvorbu žluče a trávicích šťáv), ale právě i metabolismus (vstřebávání živin) celkově. Trávení jako takovému jsem již na blogu věnovala několik článků. Inspirovat se můžete v herbářích zaměřených na tenké nebo tlusté střevo, nebo třeba tomu poslednímu, který se věnuje zácpám a průjmům (PROKLIK AŽ BUDE NA WEBU) – tématu, které nás dokáže v aktuálním období dovolených celkem pozlobit. 🙂 Velmi efektivně působí i při potížích s nadýmáním.
 
Pomocník po porodu
Oblíbeným doplňkem je i pro ženy během poporodní péče. V kombinaci s pískavicí dobře podporuje normální vylučováníprůběh menstruace a příznivý vliv mají i na produkci mateřského mléka v období kojení.
 
Příznivý vliv má i na imunituobranyschopnost nervovou soustavu. Vyznačuje se i svými protizánětlivými a protinádorovými účinky. Proto se velmi často používá při hojení ran nebo například vředů a ekzémů či zánětů dásní. Velmi dobře funguje i jako bylinka posilující dýchání a v neposlední řadě ji oceníte při potížích s játry nebo ledvinami.
Způsoby použití
Užívat jej můžete ve formě nálevu. Předem upozorňuji, že si na něm díky jeho velmi hořké chuti zrovna dvakrát nepochutnáte, ale výsledky stojí za to! 🙂 Dále se dle typu obtíží nabízejí obkladů; popř. je k dostání jako extrakt obsahující koncentrovanější účinné látky. Ten se hodí obzvláště v případě, kdy už dlouhodobě řešíte konkrétní zdravotní problém. Ale pozor, je poměrně jednoduché se “předávkovat” a způsobit si tak zbytečné žaludeční nevolnosti. Ať už ve vás tedy benedikt “zanechal otisk” z jakéhokoliv důvodu, moc ráda vám s jeho užíváním poradím v rámci konzultace.

Miluji zdravý životní styl. Mou největší vášní je epigenetika, která naprosto změnila můj život. Díky tomu dnes vím, jak sebe a své nejbližší udržet ve zdraví a jaké potraviny jsou pro každého z nás ty nejvhodnější. Ukazuji lidem, jak vzít zdraví do vlastních rukou a být sami sobě lékařem. Jsem autorkou e-booku zdarma 9 tipů, jak si udržet či navrátit zdraví aneb epigenetika v praxi a také Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy . Můj příběh si můžete přečíst zde >>.

Odeslat komentář

ČERVENCOVÝ HERBÁŘ - PRŮJEM VS. ZÁCPA
Klára - ledviny, zažívání, únava