GURMAR – bojovník s vysokým cukrem

Bojujete s vysokým krevním cukrem či přímo diabetem II. stupně? Pak věřte, že byste měli zbystřit. Jeden z mých nejoblíbenějších bojovníků v boji s cukrem totiž přichází na scénu.
 
Co je gurmar?
Gurmar obsahuje výtažek z listů rostliny Gymnema Sylvestre a jedná se o tropickou rostlinu pocházející z Indie. Nachází se v ní speciální kyseliny, které pomáhají při léčbě diabetusnižuje hladinu cukru v krvi i moči a posiluje činnost tzv. beta buněk slinivky, které produkují inzulin. Zároveň mírně snižuje chuť na sladkosti, takže vám pomůže překonat chvíle, kdy vás honí mlsná. 🙂
 
Vysoký cukr ještě neznamená cukrovku

Pokud vám tělo začne dávat určité signály, je na čase zbystřit. Mezi jedny z projevů vysokého cukru patří žaludeční potíže, časté močení, neustálá extrémní únava, pomalé hojení ran, přírůstek hmotnosti, sucho v ústech či třeba zvýšená žízeň. Jaké jsou první kroky, které můžete podniknout? Mezi jedny z prvních patří právě třeba zařazení užívání gurmaru a zaměření se na potraviny, které konzumujete.


Vinu mají sacharidy
Alespoň tedy z části. Pokud se vysoký cukr rozhodnete řešit, neobejdete se bez změny životního stylu a to právě především v oblasti stravování – měli byste se zaměřit na pestrou a vyváženou stravu ze základních surovin a se sníženým obsahem sacharidů. Jako příznivé se jeví i praktikování půstů.  Slinivce, která má na starosti tvorbu inzulinu, který se podílí na metabolismu glukózy, velmi prospívá třeba i pravidelná konzumace vývarů.

 
Diabetes druhého stupně
Toto onemocnění patří mezi jedno z nejčastějších civilizačních chorob. Dobrou zprávou však může být, že se ho ve značném množství případů lze za výše uvedených postupů (tedy strava a související) zcela zbavit, nebo jej alespoň zásadně minimalizovat a to i bez použití léků či podávání inzulinu. Při vzniku diabetu hraje důležitou roli hormon inzulin. Ten produkuje naše slinivka, které mimo jiné věnuji zářijový herbář. Gurmar povzbuzuje její činnost a může se tak stát dobrým pomocníkem právě při léčbě tohoto typu diabetu.

Máte často chuť na sladké nebo chcete zhubnout?
Kyselina gymnemová, kterou Gurmar obsahuje, má jednu speciální vlastnost. Umí blokovat chuťové receptory a účinně tak dokáže omezit chutě na sladkosti. Gurmar tedy umí podpořit metabolismus cukrů a má příznivý vliv při udržování hmotnosti a potažmo na hubnutí. Samozřejmě se však nesmíme spoléhat na to, že vyřeší všechny naše prohřešky.
 
S vysokým cukrem či problémy se slinivkou za mnou chodí nemalý počet klientů a vždy se nám společně podařilo udělat nemalé pokroky. Pokud cítíte, že jsem se dnešním článkem trefila do černého i u vás, neváhejte si u mě domluvit termín konzultace.

Miluji zdravý životní styl. Mou největší vášní je epigenetika, která naprosto změnila můj život. Díky tomu dnes vím, jak sebe a své nejbližší udržet ve zdraví a jaké potraviny jsou pro každého z nás ty nejvhodnější. Ukazuji lidem, jak vzít zdraví do vlastních rukou a být sami sobě lékařem. Jsem autorkou e-booku zdarma 9 tipů, jak si udržet či navrátit zdraví aneb epigenetika v praxi a také Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy . Můj příběh si můžete přečíst zde >>.

Odeslat komentář

ZÁŘIJOVÝ HERBÁŘ - bylinky na slezinu a slinivku
Aktuality září