FRANTIŠEK – borélie, anémie, lymfatický systém, zažívání

Františka jsem potkala na festivalu Evolution. Již tehdy jsem si všimla poruch rovnováhy. František se ale naštěstí hned druhý den objednal na konzultaci, kde jsme zjistili, že má v těle, krom jiného, chronický zánět, propustné střevo, těžké kovy, zanesený lymfatický systém, borélii a anémii, které způsobovaly jeho poruchy v rovnováze a i únavu. 

 

Františku, jak jste se o mně dozvěděl?

Je to asi rok a půl, co jsem začal mít problém s rovnováhou a necítil jsem se úplně dobře. Shodou okolností jsem týden nato potkal na výstavě Evolution v Holešovicích vás, měl jsem zájem o vitamín K2. Vy jste mi nabídla otestování, které epigenetické přípravky mi nejvíc sedí. Ty jsem si pak hned koupil. Testování u vás se mi hodně líbilo, došlo mi, že musím zároveň pracovat na duchovní příčině. Večer jsem si pak prohlédl vaše internetové stránky a rozhodnutí bylo jednoznačné, následující den jsem byl na výstavě znovu a hned jsem se k vám objednal na konzultaci.

 

Co vás ke mně přivedlo, byly to jenom zmiňované problémy, nebo ještě něco dalšího?

Byly to tyto zdravotní problémy, které vznikly náhle, ale cítil jsem, že to nemám řešit přes lékaře. Pak dlouhodobá citlivost na chlad, vítr, průvan a trochu problémy se zažíváním.

 

Zkoušel jste předtím jiné způsoby léčby?

Zkoušel jsem toho docela dost. Od sedmnácti let jsem měl začínající vřed na dvanácterníku, který mi pomohla odstranit jedna léčitelka. A pak problémy s ním prakticky vymizely, když jsem se začal věnovat meditaci. Občas jsem něco pro své zdraví dělal, ale spíš na základě přístrojové diagnostiky. Přístroj většinou vytestuje, jestli něco není v pořádku na konkrétním orgánu, takže spíš šlo o doporučení týkající se určitého orgánu, ne celkového stavu.

 

Měl jste od konzultace se mnou nějaké očekávání?

Ani ne, na vašich stránkách jsem si přečetl, jak to bude probíhat. A testování s virgulí jsem už zažil na výstavě. Překvapilo mě příjemné prostředí i příjemná atmosféra. Navzdory tomu, že konzultace trvala dvě hodiny plus testování potravin, uběhla rychle.

 

Jak jste se cítil v době, kdy jste za mnou šel?

To hlavní byla nejistota v rovnováze. Pak dlouhodobá citlivost na chlad, vítr, průvan. A taky trochu zažívání, s tím jsem měl problém už od sedmnácti. Víceméně se mi to podařilo zlepšit, mohl jsem jíst prakticky cokoliv. Ale cítil jsem, že to ještě není úplně ideální.

 

Jak byste zhodnotil průběh konzultace, překvapilo vás něco?

Konzultace byla příjemná. Líbilo se mi, že byla komplexní, že nešlo jenom o přípravky působící epigeneticky. Zabývala jste se střevem, věděl jsem, že to je důležité pro imunitu. A hned jste mi řekla o propustném střevu.

 

S jakým pocitem jste ode mě odcházel?

Měl jsem dobrý pocit. Uvědomoval jsem si, že asi nejnáročnější bude úprava stravy. I předtím jsem se stravoval relativně zdravěji. Překvapilo mě, že nemůžu jíst žitný kváskový chléb, který jsem považoval za hodně zdravý, a taky brambory. S ostatním jsem problém neměl, ani s kuřecím vývarem.

 

Jaké změny jste musel po konzultaci udělat? Bylo něco těžké dodržet?

Nejtěžší pro mě byla změna stravy, to jsem dělal postupně, nebylo to najednou. Nejprve jsem víc zařadil pohanku, jáhly, rýži. O něco později červenou čočku, většinou se zeleninou. Hodně jáhly s meruňkami. Problém byla moje chuť na sladké, pořád ji nemám úplně zvládnutou, hlavně večer. Suplementaci a čaje jsem zařadil hned, to nebylo těžké.

 

Vzpomínáte si, kdy jste poprvé pocítil změnu a jaká změna to byla?

Šlo to spíš pozvolna, žádný zlom. Ale zhruba po měsíci nebo dvou jsem určité zlepšení pocítil. Řekl bych, že jste vytestovala větší zlepšení, než jsem vnímal. Ale například propustné střevo člověk moc nepociťuje, pokud ho nemá vysloveně ve špatném stavu. 

Před naší konzultací jsem si v laboratoři nechal otestovat hladinu homocysteinu. Byla vysoká, vyšlo mi 17. Po pěti týdnech jeho hladina klesla na 9. Užíval jsem na jeho snížení doplněk stravy od doktora Erbena, ten jsem si od vás nechal také otestovat. Takže jak jsem říkal, bylo to pozvolna. Když má člověk dlouhodobé chronické potíže, asi se nedá očekávat, že se vyřeší ze dne na den nebo z měsíce na měsíc.

 

Jak se cítíte teď? Považujete naši spolupráci za přínosnou?

Jednoznačně ji považuju za užitečnou, cítím se lépe. Budu pokračovat dál, nemám důvod, abych skončil.

 

Je něco, co vás potěšilo nejvíc, že se podařilo vyřešit?

Nejvíc mě potěšila na minulé konzultaci ta borelie. Pořád odolávala, a naposledy jste ji už nemohla najít. Hodně mě překvapilo i zlepšení lymfatického systému. Před pár týdny jsem byl u doktorky a anémie, kterou jsem vždycky měl horší, byla asi po dvaceti letech v normě. Je to i potvrzení od lékařů, že něco, s čím ani oni nedokázali hnout, se vyřešilo.

 

Doporučil byste něco potenciálním klientům, kteří váhají, jestli za mnou přijít?

Mě oslovila hlavně komplexnost vašeho přístupu včetně testování potravin a doplňků, to považuju za důležité. Oceňuji, že nejde o obecné doporučení, například někdo má problém s játry a automaticky dostane ostropestřec. Že všechno testujete a veškerá doporučení jsou na míru. Účinnost je pak vyšší. Cena se může někomu zdát poměrně vysoká, na druhou stranu člověk dostane přesně to, co potřebuje, a nekupuje zbytečně nic, co nepomůže.

 

Pomohlo by vám něco vědět před konzultací?

Ani ne, mě pomohly vaše stránky, kde jsem si mohl přečíst něco o vás a jak konzultace s vámi probíhá. Díky tomu, že jsem vás poznal osobně na výstavě, jsem do jisté míry věděl, jak testujete. A po tom, co jsem si prostudoval váš web, jsem se bez váhání rozhodl, že do toho jdu.

 

Chtěl byste ještě něco dodat?

Myslím si, že když má někdo dlouhodobé potíže, je důležité být trpělivý. Vytrvat, tak jako jsem vytrval já. Naslouchat vnitřnímu hlasu svého těla, co nám chce říct. Taky se teď snažím vše, co mi přijde negativní, představit v pozitivním světle.

íběh Františka z mého pohledu

 

Sumplementace

Františkovi jsem na míru vytestovala bylinkové čaje, které pomohly se zánětem, lymfou a  dalšími nerovnováhami. Na borélii jsme pak nasadili tinktury. Z epigenetických extraktů mu zpočátku nejlépe seděla kombinace boswellie a astaxantinu. V průběhu naší spolupráce jsme dále využili také shogoal, OPC, butyrát, granátové jablko a serrapeptázu, která dle mého názoru hrála zásadní roli v eliminaci borélie. K tomu jsem mu doporučila vývary a na zařívání Epicafe.

 

Co František změnil?

Začal užívat všechny doporučené extrakty a bylinky, každé ráno zařadil kuřecí vývar  a upravil stravu dle vytestovaných potravin pro něj na míru. Změna stravy byla asi největším oříškem. 🙂

 

Jaký byl výsledek?

po pouhých 6-ti týdnech se podařila velká spousta věcí, které Františka namotivovaly na další cestě:

  • eliminovat zánět v těle
  • o 50% zlepšit propustné střevo
  • o 50% zmírnit borélii
  • zbavit se těžkých kovů a většiny plísní
  • zharmonizovat dýchaví cesty
  • uklidnit hlavu a tím pádem i posílit nadledvinky
  • a mnoho dalšího

V té době nám zbývalo stále spousta věcí k vybalancování, ale jak říká sám František, tak chronické věci se nevyřeší ze dne na den. Největší radost jsem měla, když se nám podařilo se zcela zbavit borélie, což bylo zhruba po roce a půl spolupráce. Protože borélie chce opravdovou trpělivost.

 

DODATEK A UPOZORNĚNÍ:

Nepopisuji zde celý zdravotní stav klienta ani veškerá má doporučení.

Nemám žádné lékařské vzdělání a výsledkem mých konzultací jsou pouze doporučení, která klient může či nemusí následovat. Vše je na jeho uvážení a na jeho vlastní zodpovědnost.

Miluji zdravý životní styl. Mou největší vášní je epigenetika, která naprosto změnila můj život. Díky tomu dnes vím, jak sebe a své nejbližší udržet ve zdraví a jaké potraviny jsou pro každého z nás ty nejvhodnější. Ukazuji lidem, jak vzít zdraví do vlastních rukou a být sami sobě lékařem. Jsem autorkou e-booku zdarma 9 tipů, jak si udržet či navrátit zdraví aneb epigenetika v praxi a také Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy . Můj příběh si můžete přečíst zde >>.

Odeslat komentář

Červnové aktuality
EPI VÝZVA - zdraví ve vlastních rukou #1