EPI VÝZVA – zdraví ve vlastních rukou #1

Patříte k těm, kteří rádi zkouší nové věci? Máte rádi zdravý životní styl? Nebo s ním chcete začít a nevíte, jak se do problematiky vrhnout? Potřebujete občas trochu popostrčit?

Připravila jsem pro vás řadu jednoduchých výzev, které vám pomohou vzít zodpovědnost za vaše zdraví do vlastních rukou, a které hlavně velmi jednoduše začleníte do každodenního života. A navíc budete moci vyhrát odměnu.

 
Jak bude výzva probíhat?
Každá výzva bude trvat 30 dní. 30 dní už je totiž adekvátní doba, za kterou si člověk stihne udělat potřebný návyk. Začínat budeme vždy desátý den v měsíci, abyste se na výzvu stihli adekvátně připravit – bude-li to potřeba. Pokud začnete později, vůbec nevadí.
 

Bez zbytečného prodlužování pojďme hned na výzvu první, ke kterou budete potřebovat pouze skleničku a lahev dobrého červeného vína. 🙂


Výzva č. 1 – VÍNO NA KURÁŽ

Ve víně je pravda a hlavně – resveratrol. 🙂 Samozřejmě to není tak jednosečné – víno obsahuje i další spoustu látek, které spolu v synergii perfektně fungují – a to včetně alkoholu. Přímo o resveratrolu, který se nachází ve vinných slupkách, a jeho benefitech jsem nedávno psala článek, ve kterém si můžete přečíst detaily.


Naše první společná výzva bude spočívat v tom, dát si každý večer sklenku dobrého červeného vína. Pokud z vína chcete dostat maximum, vybírejte vína kvalitní – chybu neuděláte například s červenými víny ze Sardínie, italského Primitiva nebo například Merlotu a Malbecu z Chile či Argentiny. Ty vzhledem k podmínkám, kde rostou, obsahují větší množství resveratrolu.


Proč víno?
Celý měsíc se nyní věnujeme krevnímu oběhu. A víno, díky obsaženému resveratrolu a dalším polyfenolům, příznivě působí na krevní oběh, cévy, srdce, žíly, omlazuje náš organismus a působí protizánětlivě. Navíc – pokud jej užíváte v kombinaci s extraktem resveratrolu, zajistí víno potřebunou distrubuci i tam, kam to samotný extrakt nezvládne. Ale všeho s mírou. 1-2 deci každý večer bohatě postačí. 🙂

 

Ke každé výzvě jsem pro vás zároveň připravila pracovní list, na kterém si můžete odškrtávat dny.


Jak soutěžit a co můžete vyhrát?
Zmiňte se o výzvě na Instagramu a příspěvek označte hashtagem #epivyzva. Po skončení 30 dní vyberu jednoho z vás, který ode mě získá zdarma Zmrzlinový e-book plný letního osvěžení a zdravých zmrzlin #bezcukru #bezlepku a #bezlaktózy.

 
Začínáme 10. 7. 2021, tak na zdraví! 🙂

Miluji zdravý životní styl. Mou největší vášní je epigenetika, která naprosto změnila můj život. Díky tomu dnes vím, jak sebe a své nejbližší udržet ve zdraví a jaké potraviny jsou pro každého z nás ty nejvhodnější. Ukazuji lidem, jak vzít zdraví do vlastních rukou a být sami sobě lékařem. Jsem autorkou e-booku zdarma 9 tipů, jak si udržet či navrátit zdraví aneb epigenetika v praxi a také Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy . Můj příběh si můžete přečíst zde >>.

Odeslat komentář

FRANTIŠEK - borélie, anémie, lymfatický systém, zažívání
ČERVENCOVÝ HERBÁŘ - bylinky na krevní oběh