ČERVENCOVÝ HERBÁŘ – bylinky na krevní oběh

Téma července je tak trochu srdeční záležitost. A tentokrát spíše doslova, než obrazně. 🙂 Toto období totiž perfektně nahrává péči o kardiovaskulární systém, který se v našem těle stará o krevní oběh. Jedná se o oblast doslova prosáklou civilizačními chorobami, což ale nahrává tomu, že jim můžeme ve většině případech snadno předcházet změnou životního stylu, přístupem ke svému tělu a zdraví obecně a hlavně – chutí se sebou něco dělat.

Co s kardiovaskulárním systémem souvisí?

*věnčité tepny (ischemická choroba)
*chlopenní vady
*arytmie
*vysoký krevní tlak
*infarkt
*cévní mozková příhoda
*trombóza
*embolie
*ucpané cévy

*křečové žíly

 

Našli jste se? 🙂 Pokud ano, mám pro vás několik tipů na bylinky, u kterých nyní vyzdvihávám hlavně působení související s krevním oběhem a s nimiž mám skvělou zkušenost z praxe.

 
  • Koriandr – skvěle funguje na srdce, cévy a cholesterol. Pěstovat jej můžete jednoduše na zahradě nebo za oknem, a pokud jej budete pravidelně používat v kuchyni, nemůžete šlápnout vedle. Pokud vám tedy nevadí jeho charakteristická chuť.
  • Hloh – podporuje srdeční činnost – stimuluje srdeční sval, je výborný na arytmii a snižuje krevní tlak. Zlepšuje zároveň průchodnost cév i všech tepen. Používají se květy, plody, ale i listy.
  • Jmelí – odstraňuje usazeniny v cévách a rovněž jej ocení všichni s vysokým tlakem, podporuje srdeční sval a snižuje cholesterol.
  • Srdečník – už název mluví za vše. Podporuje normální funkci srdce a snižuje tlak. Používá se jeho sušená nať.
  • Meduňka – uklidňuje nejen hlavu, ale i srdce – zpomaluje totiž srdeční tep a snižuje krevní tlak. Spousta zahrádek je jí nyní plná, takže můžete používat čerstvou do čajů nebo si nasušit zásoby na zimu.
  • Brusnice borůvka – jsou jich nyní plné lesy. Borůvku sice známe především jako pomocníka při léčení potíží se zrakem, ale málokdo ví, že právě poruchy sítnice mohou souviset s poruchami kardiovaskulárního systému. Tentokrát nás kromě sladkých plodů zajímají především listy.
 
Epi výzva #1 – Víno na kuráž

V souvislosti s aktuálním tématem jsem pro vás připravila i první Epi výzvu, která se tématicky vztahuje právě ke k podpoře krevního oběhu, a která vám má obecně pomoci převzít zodpovědnost za vlastní zdraví. Dejte si se mnou každý večer skleničku. Ne náhodou přísluší krevnímu oběhu, z pohledu orgánových hodin, právě 19-21h. Více vám prozradím v tomto článku. Navíc můžete každý měsíc vyhrát odměnu. 🙂

 

Jako obvykle platí, že se s vámi na řešení konkrétního zdravotního problému ráda podívám v rámci konzultace a najdeme nejvhodnější variantu přímo pro vás na míru. Nyní se můžete nově zapojit i do mého výhodného ročního programu.

Miluji zdravý životní styl. Mou největší vášní je epigenetika, která naprosto změnila můj život. Díky tomu dnes vím, jak sebe a své nejbližší udržet ve zdraví a jaké potraviny jsou pro každého z nás ty nejvhodnější. Ukazuji lidem, jak vzít zdraví do vlastních rukou a být sami sobě lékařem. Jsem autorkou e-booku zdarma 9 tipů, jak si udržet či navrátit zdraví aneb epigenetika v praxi a také Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy . Můj příběh si můžete přečíst zde >>.

Odeslat komentář

EPI VÝZVA - zdraví ve vlastních rukou #1
OMEGA 3 - maximálně prospěšné kyseliny