Monika – ekzémy, štítná žláza, tenisový loket, zánět v kotníku, únavový syndrom

  • Home
  • Příběhy klientů
  • Monika – ekzémy, štítná žláza, tenisový loket, zánět v kotníku, únavový syndrom

Jak jste se o mně dozvěděla?

Myslím, že díky facebookové reklamě na epigenetiku, přímo na vás. Našla jsem si vaše stránky a zjišťovala, o co se jedná a co to vůbec epigenetika je. Připadalo mi to jako zajímavá varianta, jak vyřešit některé své zdravotní problémy.

 

Co Vás ke mně přivedlo?

Vleklé a opakující se problémy s ekzémy na rukách. Rozvinuly se mi v loňském roce. Snažila jsem se je řešit čínskou medicínou, která nejprve jakž takž zabírala, ale letos bez účinků. I když jsem měnila byliny, stejně to nezabralo. Hledala jsem jinou variantu a věděla jsem, že cestou klasické medicíny jít nechci.

 

Měla jste nějaká očekávání?

Spíš jsem byla zvědavá. Když jsem pročítala, co to epigenetika vlastně je, připadala mi jako složitý vědecký obor a úplně jsem nevěděla, co od ní a od vás čekat. Taky jsem si přečetla reference vašich klientů. Předtím, než jsem k vám přišla na konzultaci, jsem absolvovala klasickou preventivní prohlídku. Z výsledků krevních testů jsem se dozvěděla o nějakých dalších neduzích, které jsem vám nehlásila a vy jste mi je vlastně potvrdila. Tak jsem si řekla, že to asi bude fungovat.

 

Jak jste se cítila v době, kdy jsme se potkaly?

Největší problém jsem měla s tím ekzémem, který mě dost limitoval. Měla jsem ho na dlaních a nemohla jsem normálně fungovat, protože mi vlastně praskal do krve. Bylo to nepříjemné a z dlouhodobého hlediska velmi psychicky náročné. Občas jsem taky cítila kotník, který jsem si před pár lety vymknula. Ale žádné závaznější problémy, které bych potřebovala řešit, jsem nevnímala.

 

Jak byste zhodnotila průběh konzultace, překvapilo Vás něco?

Ocenila jsem, že jste poměrně dost času věnovala tomu, abyste mi vysvětlila, jak to bude probíhat. O tom jsem neměla vůbec představu. Práce s virgulí pro mě byla nová zkušenost, nikdy jsem takové vyšetření nezažila. Bylo to pro mě až lehce éterické. Tušila jsem, že to bude založeno na energetických vlnách, ale bylo zajímavé to sledovat. Počítala jsem s tím, že naše sezení bude dlouhé, protože jsem měla zájem o komplexní vyšetření. Ale musím přiznat, že ty čtyři hodiny utekly rychle. Necítila jsem se unavená ani to nebylo nijak náročné.

 

S jakým pocitem jste ode mě odcházela?

Potvrdila jste mi věci, o kterých jsem věděla. Přitom jste o mně vlastně neměla jiné informace, než že mě trápí ekzém. Ani jste se na nic jiného neptala. Pamatuju si, že jste mi dokonce říkala, že to takhle máte radši – že se záměrně neptáte, aby vás to neovlivnilo. Takže mě jste přesvědčila tím, že jste potvrdila věci, které odhalily i testy klasické medicíny – třeba problémy se štítnou žlázou. To mě utvrdilo v tom, že by to pro mě mohla být vhodná cesta. Líbilo se mi taky, že člověk musí pracovat sám na sobě a nečeká, že někdo za něho něco vyřeší. Dá se říct, že mi vyhovovalo, že musím něco změnit já sama.

 

Co bylo nejtěžší dodržet z mých doporučení?

Nejtěžší bylo změnit jídelníček. V tom smyslu, že když jste mi jako vegetariánovi zakázala hromadu zeleniny, přemýšlela jsem, co budu jíst. Upravit recepty a vařit ze surovin, které jsou pro mě vhodné, bylo zezačátku náročné. A úplně nejtěžší pro mě byl ten kuřecí vývar po ránu. Z pozice vegetariána to byl pro mě nadlidský výkon, ale zvládla jsem to. A hlavně vidím, že to stálo za to.

 

Vzpomínáte si, kdy jste poprvé pocítila změnu a jaká změna to byla?

Nevybavuju si přesně, jak dlouho trvala viditelná změna s tím ekzémem. Myslím, že do měsíce to bylo v lepším stavu. První měsíc jsem zvládla opravdu s velkým sebezapřením, obzvláště náročný byl ten kuřecí vývar po ránu. Ale tušila jsem, že mému tělu prospívá, cítila jsem se pak nakopnutá a plná energie, zmizely pocity extrémní únavy. 

Taky jsem dlouhodobě řešila tenisový loket a problémy se zánětem v kotníku a uvědomila jsem si, že mě to vlastně už nějakou dobu nebolí – asi dva týdny nebo měsíc, možná dokonce měsíc a půl. Vůbec mi nedocvaklo, že je něco jinak. Přitom ještě loni jsem měla s kotníkem takové problémy, že jsem byla ráda, že chodím, natož abych mohla tančit nebo něco takového.

A to samé s tenisovým loktem. Když vás trápí nějakých patnáct šestnáct let, naučíte se s tím žít, protože varianty klasické medicíny nejsou úplně ideální. A najednou jsem zjistila, že mě už nelimituje a že dělám věci, na které jsem si dřív musela dávat pozor, a tu ruku normálně používám. Připadá mi to fascinující!

 

Jak se cítíte teď? Splnilo konzultace vaše očekávání?

Je pravda, že jsem měla obrovský únavový syndrom. Ani prázdniny nepomohly. Ale teď už je to podstatně lepší, cítím se dobře. Ruce drží delší dobu bez nějakých výkyvů. Horší je to jen při větším mechanickém zatížení rukou, třeba tleskání při flamencu nebyl dobrý nápad.

 

Doporučila byste něco lidem, kteří váhají, jestli za mnou přijít?

Člověk do toho musí jít s tím, že chce něco změnit, že je ochotný podstoupit určitý nekomfort. Třeba když odhalujete nevhodné potraviny, to může leckoho nepříjemně překvapit. Na druhou stranu, spoustu věcí se člověku potvrdí. Když poslouchá své tělo, uvědomí si, že ta jídla nemá rád, nemá na ně chuť a opravdu mu nedělají dobře. Mně už se tohle potvrdilo dávno, nejen u vás – vím, že mám alergii na kravské mléko a na brambory. A brambory mi opravdu nikdy moc nechutnaly, ani jako dítě jsem je nemusela. Tělo opravdu ví, co potřebuje… Když se potom otevřeme změně a překonáme počáteční diskomfort, ten posun je poměrně rychlý a dobře viditelný.

 

Je něco, co byste chtěla vědět před tím, než jsme se setkaly? Nějaká informace, která by Vám pomohla nebo Vás ujistila, že konzultace se mnou je správné rozhodnutí?

Nevěděla jsem přesně, jak bude vyšetření probíhat – to může být pro někoho nepříjemné, když neví, do čeho jde. Dostupné informace o epigenetice působí hodně vědecky, ale člověk tuší, že u vás to bude trochu jinak. Na druhou stranu je to tak možná lepší, protože do detailu popsaný průběh konzultace by někoho mohl naopak odradit. A to by byla škoda.

 

Co Vás nakonec přesvědčilo objednat se?

Akutně jsem potřebovala řešit problém a čínská medicína už mi nepomáhala tak jako dřív. Hledala jsem možnosti v alternativní sféře medicíny a vaše stránky mě oslovily. Říkala jsem si, že na tom něco bude. Myslím si, že spoustu věcí máme uložených tak, jak je nasbíráme během života, ale že to není trvalé. Že se to dá změnit.

 

Chtěla byste ještě něco dodat?

Jen že doporučuju vaši práci a úspěchy, kudy chodím. Moji známí už také využili vašich služeb a vypadají spokojeně. Je pravda, že člověk je v určité sociální bublině, takže se pohybuju mezi lidmi s podobným nastavením. Teď doufám, že diagnostika pomůže mé dceři a že ke konzultaci s vámi přesvědčím i další členy domácnosti.

Mě tohle opravdu nakoplo! Cením si toho, že jste ochotná nějaké věci předat tak, že člověk je soběstačný a dokáže reagovat na své potřeby.

DODATEK A UPOZORNĚNÍ:

Nepopisuji zde celý zdravotní stav klientů ani veškerá má doporučení.

Nemám žádné lékařské vzdělání a výsledkem mých konzultací jsou pouze doporučení, která klient může či nemusí následovat. Vše je na jeho uvážení a na jeho vlastní zodpovědnost

Miluji zdravý životní styl. Mou největší vášní je epigenetika, která naprosto změnila můj život. Díky tomu dnes vím, jak sebe a své nejbližší udržet ve zdraví a jaké potraviny jsou pro každého z nás ty nejvhodnější. Ukazuji lidem, jak vzít zdraví do vlastních rukou a být sami sobě lékařem. Jsem autorkou e-booku zdarma 9 tipů, jak si udržet či navrátit zdraví aneb epigenetika v praxi a také Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy . Můj příběh si můžete přečíst zde >>.

Odeslat komentář

Aktuality září
ŘÍJNOVÝ HERBÁŘ - žaludek