Jirka – slepé střevo, tinitus, únava, nadváha

Jak ses o mně dozvěděl?

Známe se z VŠ. Vím o tobě taky z tvých stránek. Právě ty mě přiměly poptat tvé služby.


Co tě ke mně přivedlo, z jakého důvodu sis mě vyhledal?

Největší kámen úrazu u mě bylo slepé střevo. Potom další zdravotní neduhy, vč. tinitu. Potřeboval jsem zklidnit nervy. Pak jsme spolu objevili další věci, o kterých jsem ani netušil.


Jak ses v té době cítil?

Cítil jsem hlavně bolest slepého střeva. Pravidelně se mi taky po obědě chtělo spát. A do toho jsem byl v práci celý den ve stresu a v napětí.


Zkoušel jsi to řešit jiným způsobem?

To slepé střevo ano, bral jsem nějaké přírodní medikamenty. Měly ale divné vedlejší účinky. Ostatní věci jsem neřešil.


Měl jsi nějaké očekávání?

Spoléhal jsem na reference tvých zákazníků. Pokud jim to u tebe začalo fungovat, asi na tom něco bude. Říkal jsem, si, že za pokus nic nedám, a doufal jsem, že to bude fungovat i u mě a že se můj stav zlepší. Neměl jsem co ztratit. Byl jsem rozhodnutý zkusit raději něco, co může fungovat, než něco, co má vedlejší účinky.


Jak bys zhodnotil průběh konzultace, překvapilo tě něco?

Na první konzultaci jsme testovali intoleranci. Z minulosti jsem měl intoleranční test a mile mě překvapilo, že to z 98 % sedí. Něco ubylo a něco přibylo, ale většina se shodovala. Hned jsem změnil stravovací návyky a přizpůsobil se. Po pár dnech mě střevo přestalo bolet. Potvrdilo se mi, že to opravdu funguje, a od té doby se tvými doporučeními řídím. Věděl jsem, že to bude to pravé ořechové.


S jakým pocitem jsi ode mě odcházel?

Byl jsem nadšený a hned jsem šel nakoupit všechno, cos mi doporučila. V týdnu jsem pak dokupoval, co jsem první den nestihl. Taky jsem hned zkoušel recepty z tvé kuchařky. Ověřil jsem si, že mi ta jídla chutnají a že mě baví je připravovat.

Když mě po pár dnech slepé střevo přestalo bolet, bral jsem to jako potvrzení, že to funguje – že má smysl vědomě řešit, co jím, a mám se tomu intenzivně věnovat. Jsem spokojený, že to zabralo rychle a že jsem dal téhle cestě přednost před operací nebo medikamenty s vedlejšími účinky.


Jaký změny jsi po konzultaci udělal? Co bylo nejtěžší?

Změnil jsem stravovací návyky, nakupuju jiné potraviny. Nejtěžší pro mě bylo užívat suplementy, nejsem zvyklý polykat tolik tobolek. Na všechno ostatní jsem si rychle zvykl a užívám si to, až se tomu někdy sám divím. Třeba jsem dřív jedl hodně čokolády na nervy, ale teď mi několik měsíců leží na stole a ani se jí nedotknu.


Pocítil jsi nějakou změnu kromě slepého střeva? Jaká změna to byla?

Po několika dnech jsem přestal být unavený. Zmizel mi tinitus. Také mám daleko více energie, takže dokáži řídit několik hodin denně, což je pro mou práci důležité. Během pár týdnů mi úplně opadl stres, za to jsem nejvíc vděčný. A k tomu i nějaký úbytek váhy.


Naplňuje to tvoje očekávání?

Spíš to moje očekávání dokonce předčilo. Odbourání stresu a únavy jsem vůbec nečekal. Takže jsem nyní v práci velmi efektivní. Za mě velká spokojenost.


Doporučil bys něco potenciálním klientům, kteří váhají, jestli za mnou přijít?

Když do něčeho investuju, očekávám, že se mi to vrátí. Hodně mě překvapilo, že spolupráce s tebou se mi vrátila několikanásobně. Dříve jsem byl v práci schopný totiž uzavřený jeden ochod za měsíc, nyní jsou to 3-4. Navíc stres jsem dřív zajídal ořechy a čokoládou, teď se mi ho povedlo úplně vymýtit ze života. Jsem rád, že jsem do toho šel.


Pomohlo by ti něco vědět před konzultací?

Výsledky tvých klientů byli dost přesvědčivé, mě šlo hlavně o slepé střevo – netušil jsem, kolik dalších věcí se díky konzultacím s tebou může zlepšit. Kdybych to věděl, neváhal bych a začal mnohem dřív.


Chtěl bys ještě něco dodat?

Rád bych zmínil tvoji kuchařku, je v ní spousta skvělých receptů a inspirace. Koupil jsem si i tu o vánočním cukroví. Nebyl jsem zvyklý jíst na Vánoce rybu a díky tvé knize jsem to po dlouhé době vyzkoušel. Stejně tak cukroví – poslední roky se u nás nepeklo a teď jsem se k tomu vrátil. Jídlo pro mě vždycky bylo potěšení, které se pak ale negativně promítlo na váze.

Za mě je tvá kuchařka velké plus. Mám radost, že už vím, co si udělat k snídani, svačině, obědu i večeři. Rád zkouším nové věci. Nečekal jsem, že mě bude vaření tak bavit a že mi jídlo bude chutnat. Taky ušetřím spoustu času v obchodě díky tomu, že nakupuju vědomě a přesně vím, co potřebuju a kde to sehnat.

DODATEK A UPOZORNĚNÍ:

Nepopisuji zde celý zdravotní stav klientů ani veškerá má doporučení.

Nemám žádné lékařské vzdělání a výsledkem mých konzultací jsou pouze doporučení, která klient může či nemusí následovat. Vše je na jeho uvážení a na jeho vlastní zodpovědnost

Miluji zdravý životní styl. Mou největší vášní je epigenetika, která naprosto změnila můj život. Díky tomu dnes vím, jak sebe a své nejbližší udržet ve zdraví a jaké potraviny jsou pro každého z nás ty nejvhodnější. Ukazuji lidem, jak vzít zdraví do vlastních rukou a být sami sobě lékařem. Jsem autorkou e-booku zdarma 9 tipů, jak si udržet či navrátit zdraví aneb epigenetika v praxi a také Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy . Můj příběh si můžete přečíst zde >>.

Odeslat komentář

Šišák - když je úzko vám nebo vašim kloubům
Aktuality březen