Adéla – bolestivá menstruace, únava

Jak ses o mně dozvěděla?

Poznaly jsme se osobně. Jakmile jsem zjistila, co děláš, začala jsem se o to víc zajímat a sledovat tě na Instagramu.

 

Co tě ke mně přivedlo? Proč ses rozhodla přijít na konzultaci?

V první řadě to byla zvědavost, zajímala mě tvoje práce a všechno, co to obnáší. Zároveň mě přivedly lehčí zdravotní problémy. Takové otravné drobnosti. Věřila jsem, že třeba díky tobě přijdu na něco, co mi uniká.

 

Co jsi řešila, jak ses cítila?

Trápila mě bolestivá menstruace a taky chronická únava. Nechápala jsem proč, protože se snažím žít zdravě – cvičím, jsem hodně venku. Říkala jsem si, že jsem ještě moc mladá, abych se cítila takhle unavená.

 

Než jsi mě kontaktovala, zkoušelas to řešit jiným způsobem?

Co se týče té bolesti při menstruaci, zkoušela jsem různé způsoby. Spíš alternativnější, třeba bylinky. Nebo jsem si dávala ledové sprchy, když bolest přišla – ty mi trošku ulevovaly. Celé to začalo v době, kdy jsem přestala brát antikoncepci. Nejdřív nebyla bolest nějak extrémní, ale časem se stupňovala a nedalo se to vydržet. Většinou jsem skončila u prášku.

 

Když jsi za mnou šla, měla jsi nějaká očekávání?

Doufala jsem, že mi pomůžeš. Že najdeme příčinu, konkrétně té bolesti. Únavu jsem sice vnímala taky, ale nebylo to až tak hrozné jako menstruace, která mi opravdu znepříjemňovala život. Vůbec jsem si neuměla představit, jak to u tebe funguje, ale věřila jsem, že to klapne.

 

Jak bys zhodnotila konzultaci? Překvapilo tě něco?

Během konzultace bylo všechno super. Věděla jsem, že pracuješ s virgulí. Umím představit, že když k tobě přijde člověk, který není těmito věcmi úplně políbený, bude asi v šoku. Já jsem na tyto věci zvyklá a jsem jim otevřená. Jen jsem se trochu bála, jestli nebude konzultace moc dlouhá, ale strašně rychle uteklo a hezky se to prolínalo. Chvilku se soustředíš, popisuješ mi, co děláš, pak je zase chvilku ticho… Byla to pro mě příjemná relaxace.

 

S jakým pocitem jsi ode mě odcházela?

S vírou, že když zařadím všechno, co mám, můžu změnit svůj život k lepšímu.

 

Jaké jsi po konzultaci udělala změny na základě mého doporučení a co pro tebe bylo nejtěžší?

Opravdu poctivě jsem zařadila všechny suplementy, včetně nechutných čajů a další spousty věciček. Hrozně jsem se na to těšila. Taky jsem dle tvých doporučení začala jíst dvakrát, max. třikrát denně.

Co se týče stravy, nedodržovala jsem všechno na sto procent. Zakázaná jídla jsem si občas dala, ale snažila jsem se oprostit hlavně od lepku, cukru a laktózy. To byl můj hlavní cíl a snažila jsem se pro něj dělat maximum. Nejtěžší pro mě bylo omezit cukr, mám na něm lehkou závislost. Taky mi zezačátku dělalo problém vypít tebou doporučený bylinkový čaj[MH5] . Byl fakt hnusný a 800 ml mi přišlo jako hardcore, ale mám ráda výzvy. Dala jsem to brčkem a potom už to šlo.

 

Pamatuješ si, kdy nastala první změna a jaká změna to byla?

Já jsem hodně imunní člověk vůči všemu, vždy když jsem začala brát nějaké doplňky, tak jsem žádnou změnu necítila. Až teď poprvé díky tobě. Přišlo mi úplně neuvěřitelné, že při další menstruaci nepřišla ta extrémní bolest. Taky mi přišlo zajímavé, jak to má člověk hodně v hlavě. Přišla menstruace a automaticky jsem si dala do hlavy, že teď přijde bolest nohy a bude to šílený. Takže jsem cítila lehkou bolest, ale úplně jsem vnímala, jak jsem si to tam dala hlavou. Věděla jsem, že to má přijít, tak jsem rádoby něco cítila, ale zdaleka to nepřešlo do té extrémní fáze. Od té doby neproběhl žádný prášek. To byla největší změna. Únava taky ustoupila, ale nevím, čemu to přisuzovat. Řekla bych, že celkově suplementům a tomu, co jsem zařadila.

 

Jak se cítíš teď, splnilo to tvoje očekávání?

Cítím se fakt skvěle. Nemám žádný extrémní ani malý problém, který bych vnímala. Snažím se dál dodržovat to, co mám. Chtěla bych zmínit, že i když jsem vegetariánka, dělá mi hodně dobře vývar na lačno. To je něco, co už nechci vyřadit z rutiny. Přijde mi, udělal fakt velkou změnu. Po kontrole jsi mi řekla, že se mi díky tomu zlepšilo propustné střevo. Přijde mi fajn to od tebe slyšet, protože tuhle změnu člověk sám na sobě může, ale nemusí pocítit.

 

Doporučila bys něco potenciálním klientům, kteří váhají, jestli za mnou přijít?

Myslím, že spousta lidí, co na tebe narazí, si může říct, že tvé konzultace stojí dost peněz. Každý si však musí uvědomit, že pokud má čas a peníze chodit ke kadeřníkovi nebo na nehty, případně k psychologovi – a je to všechno v pořádku – že by stejně tak měl dbát o svoje zdraví. Peníze, které do toho teď vložíš, můžeš v budoucnu ušetřit, protože nebudeš řešit spoustu zdravotních problémů.

Další věc jsou suplementy: to je to nejmenší, co člověk může udělat a dodržovat. Nepotřebuješ na to extrémní vůli, stačí na ně nezapomínat. I když budeme dělat jen padesát procent, pořád je to víc než nula.

 

Pomohlo by ti něco vědět předtím, než jsi ke mně přišla?

Nevím, jestli máš na webu přesně uvedené, jak konzultace probíhá. Já jsem si to zlehka uměla představit, ale někdo možná vůbec netuší. Určitě bych se podívala na reference. Ty člověka nejlíp přesvědčí, že má smysl do toho jít.

 

Chtěla bys ještě něco dodat?

Jsem extrémista. Když mi přišel zápis z konzultace, chtěla jsem si hned objednat všechno najednou. To bylo docela náročné, protože v každém obchodě jsem našla něco a nedávalo mi smysl objednávat z pěti různých obchodů. Nakonec se mi podařilo nakoupit asi ve dvou. V tomhle ohledu by byl skvělý nějaký e-shop, kde člověk najde všechno na jednom místě.

DODATEK A UPOZORNĚNÍ:

Nepopisuji zde celý zdravotní stav klientů ani veškerá má doporučení.

Nemám žádné lékařské vzdělání a výsledkem mých konzultací jsou pouze doporučení, která klient může či nemusí následovat. Vše je na jeho uvážení a na jeho vlastní zodpovědnost

Miluji zdravý životní styl. Mou největší vášní je epigenetika, která naprosto změnila můj život. Díky tomu dnes vím, jak sebe a své nejbližší udržet ve zdraví a jaké potraviny jsou pro každého z nás ty nejvhodnější. Ukazuji lidem, jak vzít zdraví do vlastních rukou a být sami sobě lékařem. Jsem autorkou e-booku zdarma 9 tipů, jak si udržet či navrátit zdraví aneb epigenetika v praxi a také Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy . Můj příběh si můžete přečíst zde >>.

Odeslat komentář

Dubnový herbář - játra
Aktuality duben