Soňa – problémy se střevy, průjmy, únava

Jak jste se o mně dozvěděla?

Z Facebooku, přes reklamu.


Co vás ke mně přivedlo?

Hlavně problémy se střevy, to jsem řešila delší dobu. Četla jsem si o různých dietách, přemýšlela jsem, co vlastně jíst. Pak jsem narazila na vaši reklamu, ani jsem přesně nevěděla, co je epigenetika nebo jak pracujete. Ale nějak jsem cítila, že to bude ono, a přihlásila jsem se.


Zkoušela jste už předtím způsoby, jak to střevo dát do rovnováhy?

Uvažovala jsem o dietě SCD a protikvasinkové (protiplísňové) dietě, koupila jsem si kuchařku s recepty bez lepku, bez mléka, bez cukru… Některé jsem vyzkoušela, ale nepustila jsem se do toho naplno. Měla jsem nějaké pochybnosti. Třeba SCD se mi zdála docela dobrá, ale nebyla jsem si jistá, jestli to není „moc“. To samé i u té protikvasinkové. Stále mi něco říkalo, že nevím, jestli to bude pro mě, a abych si ještě víc neublížila, když by to pro mě nebylo. 


Měla jste nějaké očekávání, než jste za mnou šla?

Nevěděla jsem, co mě čeká, ale byla jsem zvědavá, jaké to bude. První návštěva mě nadchla. Byla jsem šťastná, že jste mi vytestovala potraviny a vše doporučila na míru, přesně pro mě.


Jak jste se cítila před konzultací – jak se vám projevovaly problémy se zažíváním?

Měla jsem řidší stolici a chodila jsem minimálně dvakrát denně na záchod. To pro mě bylo nejhorší, ale byla jsem víceméně zvyklá, měla jsem to tak posledních cca osm let, už od vysoké školy. Asi to začínalo postupně a zhoršovalo se to. Když si to vybavím zpětně, tak až když se mi poprvé to střevo spravilo, byla jsem schopna porovnat, jaký je to skvělý pocit na záchodě. Předtím to bylo nepříjemné – ne že bych měla extra průjmy, ale nebylo to prostě ono. Snažila jsem se to řešit i dřív, dočetla jsem se o intoleranci na laktózu a řekla jsem si, že to by mohlo být ono. Měla jsem pocit, že když jsem si dala něco s mlékem nebo smetanou, že jsem hned potom šla na záchod, že to bylo nejhorší. Byla jsem s tím u doktora, dělali mi nějaké testy, ale intoleranci na laktózu nezjistili. Nic jiného, co bych mohla dělat, mi neporadili. Mléko a smetanu jsem tedy omezila intuitivně, ale stále jsem nevěděla, co mi je. Nějakou dobu jsem to potom neřešila, občas jsem se dívala na ty diety, ale plácala jsem se v tom. Nebyla jsem si jistá, co vlastně dělat.


Jak byste zhodnotila konzultaci? Překvapilo vás něco?

Pamatuju si, že jsem klikla na tu reklamu bylo tam tlačítko Chci více informací. Vy jste mi pak volala a vysvětlila, jak to vlastně probíhá; že pracujete s virgulí. Tenkrát jsem si říkala, že to je divné, ale převážil pocit intuice, že to bude dobré. Tak jsem do toho šla a díky našemu telefonátu jsem z virgule na konzultaci překvapená nebyla. Bylo mi to příjemné. Sálá z vás příjemná energie a cítila jsem se s vámi dobře.


S jakým pocitem jste ode mě odcházela?

Byla jsem hlavně nadšená, že mám ten seznam potravin. Konečně jsem věděla, co můžu a nemůžu jíst, a měla podle čeho vařit. Pak si pamatuju, že už během prvního týdne se mi hrozně ulevilo, zlepšilo se mi střevo. Hodně udělala i psychika – vědomí, že už vím.


Jaké jste po konzultaci udělala změny na základě mého doporučení a co pro vás bylo nejtěžší?

Vybavuju si, že jste se mě ptala, jestli to není moc drsné – měla jsem totiž strašně dlouhý potravin, které nemůžu. Ale přitom diety, které jsem zmiňovala, měly seznamy ještě tvrdší! Třeba při dietě SCD bych nesměla jíst ani rýži a pohanku. Protikvasinková (protiplísňová) zase nedovoluje vůbec žádné cukry, ani med nebo ovoce. Od vás jsem tedy odcházela s tím, že v porovnání s jinými dietami toho můžu jíst hodně a že to je super.


Ale některé věci, které nemám jíst, mě překvapily, sama bych to nezjistila. Třeba rajčata jsem měla ráda a nenapadlo by mě, že pro mě nejsou vhodná. Co se týče vývarů, na začátku jsem si musela najet systém, stále je vařit, ale bylo to rychlé. Kupovala jsem si potraviny do vývaru, abych je měla pořád po ruce. Teplé snídaně jsem zkoušela i dříve, protože jsem se dočetla, že jsou dobré pro zimomřivé lidi.


Pamatuju si, že na začátku mi připadalo, že přípravků je strašně moc. Bylo komplikované sledovat, co mám jíst ráno, v poledne, večer. Ale na všechno jsem si postupně zvykla. Nejhorší bylo, když jsem měla po přetestování změnu, a předepsala jste mi pelyněk do čaje. Do té doby jsem měla čaj chuťově docela dobrý, a najednou ten pelyněk… Myslela jsem, že to nezvládnu, ale nakonec jsem si zvykla i na něj.   


Pamatujete si, kdy nastala první změna a jaká změna to byla?

Začalo to už během prvního týdne, cítila jsem to na střevech. Ale jak jsem říkala, hodně udělala psychika. Předtím jsem se plácala v tom, co mám jíst, a nevěděla jsem, jestli mi něco ubližuje. Byla jsem v stresu, že nevím, a najednou jsem věděla. To byla obrovská úleva. Pak mi připadalo, že to trvá docela dlouho, než se mi vše srovnalo. Byla jsem na prvním přetestování, a stále nic moc. Vývoj byl pak už pomalejší, ale zlepšovalo se to, takže jsem pokračovala dál.


Jak se cítíte nyní?

Loni jsem se často cítila extrémně unavená, nejvíc během května a června. Přišla jsem z práce a padla jsem do postele, celou sobotu jsem proležela. Musela jsem si kvůli tomu zkrátit úvazek, protože jsem nebyla schopná pracovat osm hodin denně. Pak se to trochu zlepšilo. U vás jsem byla poprvé v srpnu, to už únava nebyla díky zkrácenému úvazku tak akutní problém. Ale mám pocit, že se mi zvyšuje energie od té doby, co s Vámi spolupracuji. Teď mám tolik energie, co si ani nepamatuju, že bych kdy dřív měla.


Doporučila byste něco mým potenciálním klientům, kteří váhají, jestli za mnou přijít?

Myslím, že každý si musí najít to, co mu bude vyhovovat. Někteří lidé něco takového nikdy nepodstoupí, ale kdo je tomu trošku otevřený, tomu konzultaci s vámi určitě doporučuju.


Pomohlo by vám něco vědět předtím, než jste ke mně přišla?

Mně stačil telefonát s vámi a informace, které máte na stránkách. Ale jinak se čím dál více rozhoduju intuitivně. Přesně v daném okamžiku vím, že do toho jdu, a už si nepotřebuju nic dalšího ověřovat. Vaše stránky jsem si sice pročetla, ale rozhodnutí už proběhlo předtím. Potěšilo mě, že jste studovala u Milana Calábka, kterého jsem loni objevila a zapůsobil na mě. Když jsem se to dozvěděla, potvrdilo se mi, že to bude určitě dobré, ale už jsem stejně byla rozhodnutá. 


Chtěla byste ještě něco dodat?

Možná bych ještě dodala, že užívání bylinek a změna stravy nebyla jediná věc, kterou jsem dělala. Začala jsem také pravidelně meditovat a cvičit jógu. Myslím si, že mi v uzdravení pomohlo spojení více věcí dohromady.

DODATEK A UPOZORNĚNÍ:

Nepopisuji zde celý zdravotní stav klientů ani veškerá má doporučení.

Nemám žádné lékařské vzdělání a výsledkem mých konzultací jsou pouze doporučení, která klient může či nemusí následovat. Vše je na jeho uvážení a na jeho vlastní zodpovědnost

Miluji zdravý životní styl. Mou největší vášní je epigenetika, která naprosto změnila můj život. Díky tomu dnes vím, jak sebe a své nejbližší udržet ve zdraví a jaké potraviny jsou pro každého z nás ty nejvhodnější. Ukazuji lidem, jak vzít zdraví do vlastních rukou a být sami sobě lékařem. Jsem autorkou e-booku zdarma 9 tipů, jak si udržet či navrátit zdraví aneb epigenetika v praxi a také Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy . Můj příběh si můžete přečíst zde >>.

Odeslat komentář

EGCG - to nejlepší ze zeleného čaje
Aktuality říjen