Pavel – močový měchýř, syndrom propustného střeva, dýchání

Jak ses o mně dozvěděl?

Od mého kamaráda, který na internetu sledoval pana Calábka, u kterého studuješ. Říkal mi, že se díval na tvoje webové stránky a že by ho hodně zajímalo, co děláš. Dostali jsme se k tobě na festivalu Evolution, myslím, že v roce 2017 nebo 2018. Měl jsem diagnózu, a aniž bych cokoliv říkal, tys mi to testováním potvrdila.

 

 

Návrh na úpravu: Co tě ke mně přivedlo potom, co sis mě oťukal na festivalu?

Přišel jsem k tobě, protože aniž bys mě znala, přesně jsi určila moje zdravotní komplikace. To mě přesvědčilo, že víš, co děláš. Tehdy jsem měl zánět močového měchýře a propustné střevo, takže na to jsem se chtěl zaměřit.

 

 

Zkoušel jsi to řešit i jiným způsobem?

Zkoušel jsem změnit jídelníček, ale všechny rady mi připadaly až moc obecné. Měl jsem upravenou stravu, jedl jsem střídmě, zdravě. Ale co se týče bylin, jako doporučení na propustnost střev jsem dostal probiotika, chlorelu a zelený ječmen. Dále nejíst lepek, vyhnout se alergenům.

 

 

Jídelníček jsi si naordinoval sám, nebo ti ho někdo doporučil?

Jídelníček jsem dostal přímo od urologa. Nebyl expert na výživu, jen mi doporučil několik věcí, které mu fungovaly u většiny klientů.

 

 

Měl jsi nějaké očekávání, když jsi za mnou šel na konzultaci?

Neměl jsem přehnané očekávání, snad jenom že se dozvím něco, co nevím. Tehdy jsem měl pocit, že toho vím docela dost. Chtěl jsem přijít na kloub tomu, co mi v těle nefunguje tak, jak má, a jak by se to dalo zlepšit. Díky tomu, co jsem s tebou zažil na festivalu, mě hodně zajímala práce s virgulí. Četl jsem i články o tom, na jakém principu funguje. Přesvědčilo mě, že je to fajn způsob, jak si něco ověřit.

 

 

Jak ses cítil před naší první konzultací?

Byl jsem unavený, hodně často jsem se cítil, jako bych měl balvan v břiše. Od chvíle, co jsem začal pít vývary, nejenom že tenhle pocit ustupoval, ale zároveň jsem si připadal lehčí. Měl jsem prázdnější hlavu. A taky dobrý pocit z toho, že mám zase nějaký řád, něco, co můžu dodržovat, třeba právě pití vývaru a různých čajů. To mě bavilo. 

 

 

Jak bys zhodnotil průběh konzultace, překvapilo tě něco?

Napoprvé jsem měl tendenci trošku víc sledovat, co děláš, protože mi to úplně nedávalo smysl. Cítil jsem se jako na druhé koleji – jsem tady, ale vlastně nic nedělám, neříkám, a něco se kolem mne děje. Bylo to zvláštní, ale to je nejspíš jen přežitek. Protože když přijdu k doktorovi, zeptá se mě, co mi je. Až pak udělá nějakou dedukci a sdělí mi diagnózu. U tebe je to jinak. Člověk se uvolní, vyčistí si hlavu a podíváme se co a jak.

 

 

Co říkáš na délku konzultace?

Jsem zvyklý, že úvodní konzultace se můžou protáhnout klidně na tři až čtyři hodiny, takže mě to nijak nepřekvapilo ani nevyčerpalo. Přijde mi to lepší než mít vše vyřešené za hodinu. S testováním potravin to bylo zrovna tak. Několik hodin jsme strávili tady v interiéru a potom jsme šli testovat do obchodu. Bylo to dlouhé, ale ne vyčerpávající. Zajímavé pro mě bylo jít po sezení do obchodu s destičkami a zapisovat si, co ano a ne.

 

 

S jakým pocitem jsi ode mě odcházel?

Na konci konzultace jsi mi řekla, na co jsi přišla. Nečekal jsem, že se mi toho v těle děje tolik. Žil jsem v domnění, že mám jenom zánět močáku a propustné střevo, a tys mi vyjmenovala dalších x věcí. To jsem vůbec nečekal. Na druhou stranu je fajn o nich vědět a podchytit to v začátku, dokud se s tím dá něco dělat.

 

 

Jaké změny jsi po konzultaci udělal? Bylo něco těžké dodržet?

Nejlíp si pamatuju zařazení vývarů. Opravdu jsem si každé ráno vypil jako rutinu jablečný ocet s vodou a vývar – a teprve potom jsem měl nárok na jídlo. Někdy jsem si dal ráno jenom suplementaci, přes dopoledne čaje a pak jsem měl až oběd. To byla hlavní změna. Nejtěžší pro mě bylo vynechat čokoládu. Tehdy jsem ještě pracoval v obchodě, kde se prodávaly top bio čokolády. Teď už si myslím, že čokoláda není alfa omega, a horší mi přijde rozloučit se s pečivem a lepkem.

 

 

Zbytek byl tedy v pohodě?

Zajímavé byly čaje, protože obsahovaly byliny, které bych si jen tak nekoupil a nepil je. V tomhle mám ale jasno – jakmile vím, že mi něco pomáhá, přežiju, že to chutná hořce nebo že to smrdí. Holt to tělo potřebuje.

 

 

Kdy jsi na sobě poprvé pocítil změnu a jaká změna to byla?

Když vše fakt poctivě a pravidelně dodržuji, po konzultaci cítím změnu k lepšímu během sedmi až jedenácti dní. Pokaždé je to trošku jiné. Záleží, v jakém jsem rozpoložení nebo čeho se to týká. Když mám nějaký neduh, třeba předtím to střevo, dost často mi kručelo v břiše, občas jsem trpěl nadýmáním. Tohle jsem cítil, že se spravilo a že najednou tělo funguje líp.

Při poslední konzultaci jsem vůbec nemohl dýchat, měl jsem zacpané dutiny. Do týdne se mi spustila rýma a konečně jsem mohl vyčistit nos, plíce se začaly odhleňovat. Po pátém nebo šestém dni už jsem mohl dýchat nosem. Vždycky to byla úleva od stavu, kdy jsem cítil přítěž.

Někdy mi chvíli trvá, než najedu na všechno – ne vždy mám všechny byliny nebo finance nebo možnost nakoupit si všechno jídlo a vymyslet si jídelníček, takže to není na sto procent. Kdybych si vytvořil ideální podmínky, cítil bych změnu klidně už za pět dní. Takhle většinou vnímám největší rozdíl po týdnu nebo dvou.

 

 

Jak se cítíš teď? Naplňuje to tvoje očekávání?

Teď se cítím mnohem líp, mám víc energie a síly. Můžu dýchat. Ucpaný nos se mi x měsíců vůbec nelepšil, a teď se to najednou během týdne obrátilo k lepšímu. Začal jsem cítit vůně i chutě, které předtím nebyly tolik výrazné.

Očekávání to splnilo nad míru. Už jsem s tebou měl asi čtyři konzultace, takže vím, do čeho jdu. Vlastně je pro mě nástup všeho mnohem rychlejší, protože tuším, že mi doporučíš, čemu se vyhnout + k tomu čaje a suplementy nebo cokoliv jiného, co užívám. Přestal jsem do těla dávat to, co mu nedělá dobře. To bylo jedno z mých očekávání, dozvědět se, co mému tělu neprospívá.

 

 

Doporučil bys něco potenciálním klientům, kteří váhají, jestli za mnou přijít?

Lidem, kteří tě neznají, doporučuji něco si zjistit o tvé metodě, a pokud je něco trápí, jít do toho. Když to člověk nezkusí a začne jen spekulovat, je to o ničem.

Myslím si, že naše západní medicína nabízí omezený pohled a vůbec ji nezajímá, co člověku zdravotní komplikace způsobuje. Zlomím si ruku, půjdu do nemocnice, dají mi sádru. Ale v momentě, kdy se cítím špatně, vím, že praktický lékař mi na devadesát procent nepomůže dlouhodobě. Může mi dát něco, co vyřeší aktuální nepohodlí, ale daleko smysluplnější mi připadá koukat se po alternativních metodách.

Testování je podle mě velmi zajímavé. Aktivně a s radostí ho doporučuju každému z mého okruhu přátel, kdo o tom ještě neslyšel. Takže lidem, kteří tě neznají, doporučuju to vyzkoušet. A těm, kteří tě znají, doporučuju vše dodržovat. Když už se dozví, co jim nedělá dobře a co s tím udělat, nehledat výmluvy, proč to nejde. Opravdu do toho jít s tím, že mi někdo řekl, co mám dělat, tím mi zjednodušil cestu. Nevymlouvat se, že něco nemůžu sehnat, že mi to přijde komplikované nebo že mi nechutná čaj.

 

 

Pomohlo by ti něco vědět před konzultací?

Je na každém, aby si ujasnil svůj život a svoje fungování. Nemyslím si, že je ještě něco, co bys ty mohla nebo měla udělat. Buď si člověk chce nechat pomoct a rozhodne se do toho jít, anebo o pomoc prostě nestojí. Musí si zkrátka přiznat, že má problém a neví, co s ním. Není mu ale pomoci, dokud si o ni sám neřekne.

 

 

DODATEK A UPOZORNĚNÍ:

Nepopisuji zde celý zdravotní stav klientů ani veškerá má doporučení.

Nemám žádné lékařské vzdělání a výsledkem mých konzultací jsou pouze doporučení, která klient může či nemusí následovat. Vše je na jeho uvážení a na jeho vlastní zodpovědnost

Miluji zdravý životní styl. Mou největší vášní je epigenetika, která naprosto změnila můj život. Díky tomu dnes vím, jak sebe a své nejbližší udržet ve zdraví a jaké potraviny jsou pro každého z nás ty nejvhodnější. Ukazuji lidem, jak vzít zdraví do vlastních rukou a být sami sobě lékařem. Jsem autorkou e-booku zdarma 9 tipů, jak si udržet či navrátit zdraví aneb epigenetika v praxi a také Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy . Můj příběh si můžete přečíst zde >>.

Odeslat komentář

MÁMECHUŤ.CZ - Raw&Bio e-shop
Aktuality květen