Martina se synem Tobiášem – zažívání, únava, kašel

Jak jste se o mně dozvěděla?

Minulý rok v červenci na mě náhodou na Facebooku vykoukla upoutávka na váš rozhovor v Peťky Talky. Zaujalo mě to, našla jsem si vaše webové stránky a objednala se k vám na konzultaci.

 

Co vás ke mně přivedlo?

V té době mě zajímalo, jak funguje střevo, jestli ho mám (ne)propustné. Jakou to má souvislost s tím, co jíme, mluvila jste o tom v rozhovoru. Neřešila jsem vysloveně zdravotní problémy, ale zajímalo mě to obecně. Proto jsem si říkala, že zkusím konzultaci.

 

 

Měla jste vyhlédnuto ještě něco jiného, co byste chtěla zkusit?

Začínala jem se více zajímat o sví zdraví a sledovala jsem videa pana doktora Vojáčka.

 

 

Měla jste nějaké očekávání, než jste za mnou přišla?

Spíš jsem byla zvědavá, jak to bude probíhat a co bude výsledkem konzultace. Připadala jsem si relativně zdravá. Byť jsem řešila nějaké zdravotní problémy, neřekla bych, že to bylo něco hrozného, co by člověka omezovalo.

 

Jak jste se v tu dobu cítila?

Když to porovnám se současným stavem, určitě jsem měla horší zažívání. Cítila jsem se nafouklá, plná i po jídle, které nebylo tak vydatné. Možná i trochu unavená.

 

Jak byste zhodnotila konzultaci? Překvapilo vás něco, změnila byste něco?

V jedné části toho rozhovoru jste konzultaci popisovala, takže jsem věděla, do čeho jdu. Na samotné konzultaci mě nic nepřekvapilo. Cítila jsem se příjemně. Byla jsem zvědavá, co zjistíte.

 

 

S jakým pocitem jste ode mě odcházela?

Byl to smíšený pocit. U některých věcí, které jste zjistila, mě nenapadlo, že bych je měla nějak řešit. Částečně tam bylo překvapení. Na druhou stranu jsem byla ráda, že se s tím dá něco dělat a že můžu svoje zdraví vylepšit.

 

Jaké jste po konzultaci udělala změny na základě mého doporučení a co pro vás bylo nejtěžší?

Začala jsem se víc soustředit na to, abych omezila lepek pro celou rodinu. Není to jednoduché, ale minimálně u sebe se to snažím co nejvíc dodržovat. Také se snažím vyřadit mléčné výrobky s laktózou a částečně potraviny nahrazovat – např. co se týče ovoce a zeleniny, vybírám si, co je pro mě vhodné. Nic jsem ale nevyřadila stoprocentně, proto to nebylo až tak těžké.

 

Co se týká ostatních doporučení, jako čaje a extrakty, to pro vás bylo v pohodě?

U extraktů mi dělá problém jen pravidelnost. Když je nemám připravené, někdy zapomenu. Bylinkové čaje piju běžně, ty mám ráda. Je pravda, že čaje s kopřivou jsou trošku hořčí, ale dá se to zvládnout.

 

Pamatujete si, kdy nastala první změna a jaká změna to byla?

Určitě to bylo zažívání asi tak po měsíci, šesti týdnech od konzultace. Začala jsem si víc dávat pozor na to, co jím a jak často jím. Myslím si, že mi to prospělo. Taky jsem měla víc energie.

 

Jak se cítíte teď?

Díky lepšímu zažívání o mnoho lépe. Dřív jsem se cítila nafouklejší, plnější. Neměla jsem tolik energie. To vnímám jako hlavní změnu. Změn je samozřejmě víc, ale možná to člověk tak nepociťuje.

 

Splnila konzultace vaše očekávání?

Očekávání jsem neměla, ale posunulo mě to dál ve vnímání sebe samé. Víc vnímat, co jíst, kdy se stravovat, kolikrát denně. Začala jsem se nad tím hlouběji zamýšlet a poslouchat své tělo.

 

Vy jste přivedla na konzultaci i Vašeho syna. Mohla byste popsat, jaký byl průběh u něj?

U něho je vidět ohromný posun. Syn téměř dva měsíce v kuse kašlal, vyzkoušeli jsme všechno možné, ale nic nepomohlo. Bylo zřejmé, že to není infekční, protože nikdo jiný z okolí nemocný nebyl. Říkala jsem si, že zdroj kašle musí mít jiný důvod. Proto jsem chtěla přijít na konzultaci, abych věděla, které potraviny mu dělají dobře a které se snažit vyřadit, aby se jeho stav zlepšil. Tam byl vidět rozdíl velmi rychle, kašel byl během dvou až tří týdnů pryč.

 

Pamatujete si, co jste na ten kašel předtím vyzkoušela?

Homeopatii, různé bylinkové čaje, spíše alternativní neinvazivní metody.

 

Vnímáte u syna jiný rozdíl kromě kašle?

On byl předtím zahleněný, myslím, že s tím souvisí i rýma. V podstatě od té doby neřešíme ani kašel, ani rýmu. Ještě ho trápilo zažívání, to je teď taky lepší.

 

Jak mu vyhovoval nový režim, co se týká potravin, suplementů, bylinkových čajů?

Je to spíše o tom vymyslet takovou formu, aby to dítě přijalo. Tím, že je ještě malý a nemůže extrakty spolknout, všechno sypu do medu, zamíchám a přidám trochu skořice. V jedné skleničce má med a v druhé čaj. Je zvyklý, že mu postupně dávám malé množství medu a on ho zapíjí čajem. Předtím má vývar, kterému říká sirup. Důležité je, aby člověk zůstal klidný a moc netlačil na pilu.

 

 

Doporučila byste něco potenciálním klientům, kteří váhají, jestli za mnou přijít?

Určitě přijďte, nebojte se změny. Spousta lidí řekne, že je to fajn, zní to dobře, ale ne každý chce udělat krok pro tu změnu. Všem bych doporučila, aby to zkusili a aby tu pozitivní změnu pocítili na vlastní kůži.

 

 

Pomohlo by vám něco vědět předtím, než jste ke mně přišla?

Myslím si že ne. Vyloženě mě nic nepřekvapilo. Příjemná konzultace, s příjemným člověkem, v příjemném prostředí. Všechno, co jsem o vás potřebovala vědět, jsem si poslechla v rozhovoru a přečetla na vašich stránkách.

 

 

Chtěla byste ještě něco dodat?

Že už se moc těšíme, až se nám z Bali vrátíte zpátky domů.

 

 

DODATEK A UPOZORNĚNÍ:

Nepopisuji zde celý zdravotní stav klientů ani veškerá má doporučení.

Nemám žádné lékařské vzdělání a výsledkem mých konzultací jsou pouze doporučení, která klient může či nemusí následovat. Vše je na jeho uvážení a na jeho vlastní zodpovědnost

Miluji zdravý životní styl. Mou největší vášní je epigenetika, která naprosto změnila můj život. Díky tomu dnes vím, jak sebe a své nejbližší udržet ve zdraví a jaké potraviny jsou pro každého z nás ty nejvhodnější. Ukazuji lidem, jak vzít zdraví do vlastních rukou a být sami sobě lékařem. Jsem autorkou e-booku zdarma 9 tipů, jak si udržet či navrátit zdraví aneb epigenetika v praxi a také Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy . Můj příběh si můžete přečíst zde >>.

Odeslat komentář

Červencové aktuality
BOSWELIE - kadidlo do kostela i na klouby