Honza– špatné zažívání, nadýmání, fyzická únava, melancholická nálada

Jak ses o mně dozvěděl?

Bylo to myslím přes pana Calábka, zjišťoval jsem si tehdy něco o epigenetice a našel jsem tvoje stránky.

 

Co tě ke mně přivedlo, z jakého důvodu sis mě vyhledal?

Chtěl jsem konečně přijít na to, jaký je můj zdravotní stav a co přesně mi ho pomůže zlepšit. Respektive ne jenom zdravotní stav, ale i well-being.

 

Řešil jsi v té tobě něco konkrétního?

Několik let jsem řešil zažívací potíže. Zkoušel jsem různé přístupy, a nic nepomáhalo. To byla věc, o které jsem si říkal, že ji konečně rozlousknu. Další potíže jsem neevidoval, spíš jsem chtěl jít víc do hloubky a zjistit, jestli tam nejsou nějaké zárodky – problémy, které ještě nevypluly na povrch.

 

Co jsi předtím vyzkoušel?

Můj učitel meditace mi doporučoval na zažívání ajurvédské byliny. Taky jsem šel k praktickému doktorovi a gastroenterologovi, ale moc daleko jsme se nedostali. Nabídl mi, že mi udělá kolonoskopii, a to jsem si řekl, že ne. Jenom by mě to poškodilo.

 

Dělali ti jiné testy?

Dělali mi krevní testy, ze stolice. Nic z toho nevyšlo. Řekli mi, že je všechno v pořádku.

 

Měl jsi před konzultací se mnou nějaké očekávání?

Měl jsem očekávání, že je to jedna z posledních velkých věcí, které pro své zdraví udělám. Pak už to budu jenom udržovat v dobré hladině, na kterou se to nastaví.

 

Jak ses cítil v době, kdy jsi za mnou šel?

Celkem fajn, člověk si na potíže zvykne. Snažil jsem se je vyřešit, ale tápal jsem, jak na to. Byl jsem z toho už unavený, psychicky i fyzicky. V té době jsem zjistil, že musím své zažívání řešit velmi individuálním způsobem.

 

Jak se to zažívání projevovalo?

V podstatě mě skoro všechno nadýmalo. Pak ještě ta fyzická únava. Přidal bych k tomu i náladu, měl jsem ji spíš špatnou, melancholickou.

 

Jak bys zhodnotil průběh konzultace, překvapilo tě něco?

Průběh byl super, užil jsem si to. Naše povídání mi přineslo spoustu nových podnětů. Překvapilo mě, jak málo stačí. Není třeba kolem toho dělat cavyky ani cpát do svého těla věci, které tam nepatří.

 

S jakým pocitem jsi ode mě odcházel?

S pocitem vítězství. Byl to důležitý mezník, velký krok, který jsem udělal a který mě teď skokově posouvá dál.

 

Jaké změny jsi po konzultaci udělal?

Spoustu. Zařadil jsem doplňky. Otevřela jsi mi k nim cestu, předtím jsem se jimi nezabýval. Začal jsem mnohem víc vnímat, co mi můžou přinést. Přestal jsem jíst potraviny, které mi neseděly. Měl jsem víc možností, jak se věnovat tělu. Začal jsem si dělat koupele, víc relaxovat. Objevil jsem, že existuje tolik věcí, které mi můžou zdraví ovlivnit, a že jsou vlastně příjemné, třeba pití čaje a vývaru. A to všechno nakonec ovlivní moji tělesnou a duševní pohodu.

 

Bylo na tom něco těžké dodržet?

Žádná z jednotlivostí nebyla těžká, ale všechny pospolu ano. Pít čaj nebo vývar není žádný problém. Vzít si ráno, v poledne a večer nějakou kapsli není problém. Vynechat to, co mi nesedí, není problém. Jenže udělat všechny tyhle věci najednou, to už vyžaduje úsilí. Počáteční úsilí k tomu, vytvořit si návyk. Pak už to je v pohodě.

 

Udělal jsi to postupně, nebo všechno najednou?

Všechno najednou.

 

Kdy jsi na sobě poprvé pocítil změnu a jaká změna to byla?

Celkem brzo, podle mě do dvou nebo tří týdnů. První, co jsem pocítil, bylo určitě to zažívání.

 

Jak se cítíš teď? Naplnilo se tvoje očekávání?

Cítím se výborně. Nejlépe, jak jsem se kdy cítil. A myslím, že to může být ještě lepší, že to má neomezené možnosti. Moje očekávání to naplnilo. Měl jsem vysoká očekávání, ale věděl jsem, že není problém je naplnit, a proto se tak stalo.

 

Doporučil bys něco potenciálním klientům, kteří váhají, jestli za mnou přijít?

Užitečné je skutečně se pro změnu rozhodnout a pak si to užívat. Fakt si říct, že to chci – a pak už je to lehké. Ať to má jakoukoliv podobu. Třeba pít čaj, který mi úplně nechutná. Možná je to opravdu nastavením. Když si užiješ ten proces, je to příjemná zkušenost.

 

Pomohlo by ti něco vědět před konzultací?

Asi ne. Mně se cesta k epigenetice líbila. Nastudovat si, o co jde, a přemýšlet, jestli to zkusit, jestli to je pro mě. Proklepnout si tě. Je to zápolení se sebou samým, jestli si to dovolím a mám na to.

 

Co tě přesvědčilo?

Nechal jsem to na sebe dlouho působit. Sledoval jsem tvůj Instagram, odebíral jsem newsletter. Vyčkával jsem, kdy se ze mě samotného vynoří pocit, že to je to správné. Nebyl nějaký jeden moment, byl to proces. Pozoroval jsem, co to ve mně vyvolává. Nejistoty, když mi do toho začala mluvit hlava. Byl to součet všech těch věcí. Nakonec jsem se ti ozval díky tomu, že mi přišly peníze. To bylo znamení.

 

Chtěl bys ještě něco dodat?

Stojí to všechno za to. Člověk nemá tušení, jaké nové obzory to může otevřít, je toho hodně. Vždy jsem měl přesvědčení, že fyzické limity jsou velkou překážkou (pro mě důležitému) duchovnímu vývoji. Když se limitů zbavíš, pak je to sranda. Stojí to za to. Hodnota je nevyčíslitelná.

DODATEK A UPOZORNĚNÍ:

Nepopisuji zde celý zdravotní stav klientů ani veškerá má doporučení.

Nemám žádné lékařské vzdělání a výsledkem mých konzultací jsou pouze doporučení, která klient může či nemusí následovat. Vše je na jeho uvážení a na jeho vlastní zodpovědnost

Miluji zdravý životní styl. Mou největší vášní je epigenetika, která naprosto změnila můj život. Díky tomu dnes vím, jak sebe a své nejbližší udržet ve zdraví a jaké potraviny jsou pro každého z nás ty nejvhodnější. Ukazuji lidem, jak vzít zdraví do vlastních rukou a být sami sobě lékařem. Jsem autorkou e-booku zdarma 9 tipů, jak si udržet či navrátit zdraví aneb epigenetika v praxi a také Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy . Můj příběh si můžete přečíst zde >>.

Odeslat komentář

Astaxantin - geniální barvivo pro vaše zdraví
Aktuality leden