GRANÁTOVÉ JABLKO – grál plodnosti

Prastarý symbol plodnosti a blahobytu – to je granátové jablko. Jedná se o plod marhaníku granátového, který je historicky zahalen do hávu zvláštní energie s erotickým nábojem. Ne náhodou je i rajské jablko, křesťanský symbol prvotního hříchu, často vyobrazováno právě jako tento plod. Není vám zatím jasné, jak jde tohle všechno dohromady s epigenetikou? Hned vám to objasním.


Nejprve trochu teorie: plod obsahuje – mimo dalších vitamínů (C, B, betakaroten) a minerálů (vápník, hořčík, fosfor, železo, draslík) – kyselinu ellagovou, která působí právě na základě epigenetických procesů a je pravděpodobně nejvíce zodpovědná za celou škálu jeho příznivých účinků. Hojně se využívá šťáva z plodů (dnes už běžně dostupná i v BIO kvalitě), olej ze semen, nebo extrakt, který obsahuje vysokou koncentraci zmiňované kyseliny. A jaké jsou tedy konkrétní benefity?


Sexuální zdraví – trefa do černého! V mnoha kulturách je využíváno jako oblíbené afrodiziakum a má velmi blahodárný vliv na mužské i ženské sexuální zdraví. Díky tomu, že zvyšuje produkci oxidu dusnatého, napomáhá udržet normální erektivní funkci, u mužů i žen se významně podílí na zvyšování testosteronu a také zvyšuje libido. Jádra zároveň obsahují značný podíl rostlinných estrogenů – v minulosti se z nich proto vyráběly čípky do pochvy, jako jedna z forem antikoncepce. Už se červenáte? 🙂


Silný antioxidant – granátové jablko obsahuje soubor speciálních látek (z rodiny polyfenolů), které ho řadí mezi jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů. V tomto ohledu předčí dokonce i borůvky nebo červené víno. A to už je teda co říct! Celkově velmi příznivě ovlivňuje imunitní systém.


Nádorová onemocnění – mezi třetí a neméně důležité NEJ granátového jablka se rozhodně řadí jeho protinádorové působení, které je v oblasti potravin skutečně zásadní. Díky epigenetickým účinkům prokazatelně chrání DNA, pomáhá zabraňovat množení rakovinotvorných buněk a potlačuje tvorbu nových cév, které již vzniklý nádor vyživují. Doslova tak nádorové buňky nechá vyhladovět. Působení extraktu bylo prokázáno obzvláště při rakovině prsu, prostaty, kůže, tlustého střeva a plic. Prevence na výbornou!


Srdečně cévní choroby – pomáhá snižovat chronické zánětlivé procesy a utlumují produkci škodlivých volných radikálů, reguluje množství tzv. LDL cholesterolu, má příznivý vliv na snižování krevního tlaku a pomáhá udržovat normální hladinu cukru v krvi. Všechny tyto benefity slouží jako skvělá prevence srdečních a cévních onemocnění.

Obezita a fyzická aktivita – v kombinaci se stravou s vysokým podílem tuků napomáhá omezení jeho vstřebávání z trávicího traktu a tím pádem tedy ke snížení energetického příjmu. Jeho oblíbenost je známá i mezi sportovci, kteří jej hojně využívají před fyzickou zátěží.


Duševní zdraví – podle výzkumů patří mezi plodiny, které dokáží pozitivně ovlivňovat míru stresu a regulovat náladu. (To podle mě platí do doby, než se čerstvé jablko rozhodneme oloupat. 🙂 To dá občas člověku pěkně zabrat!)


Pokud cítíte, že potřebujete některou z výše uvedených oblastí podpořit, najdete u mě na e-shopu kvalitní extrakt. V rámci konzultace se případně můžeme podívat na to, čím dalším by vhodné jej pro kýžený efekt doplnit.

Miluji zdravý životní styl. Mou největší vášní je epigenetika, která naprosto změnila můj život. Díky tomu dnes vím, jak sebe a své nejbližší udržet ve zdraví a jaké potraviny jsou pro každého z nás ty nejvhodnější. Ukazuji lidem, jak vzít zdraví do vlastních rukou a být sami sobě lékařem. Jsem autorkou e-booku zdarma 9 tipů, jak si udržet či navrátit zdraví aneb epigenetika v praxi a také Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy . Můj příběh si můžete přečíst zde >>.

Odeslat komentář

Lednové aktuality
Únorový herbář