Co je to epigenetická fytoterapie?

Protože se mě stále ptáte, co to vlastně přesně znamená ta epigenetická fytoterapie, tak jsem se rozhodla sepsat to v tomto článku, aby, už v tom bylo jednou provždy jasno.

Takže začneme tím jednodušším.

 

Co je to fytoterapie?
Slovo fytoterapie vzniklo z řeckých slov fyton, tj. rostlina a therapeuein, tj. pečovat či léčit. Jinak řečeno bylinkářství, při němž jsou k léčbě využívány léčivé rostliny – bylinky, polokeře, keře, stromy, houby, řasy apod. Jedná se o druh alternativní medicíny, která sahá zhruba do roku 3000 př.n.l.

 

No a co ta epigenetika?
“EPI” znamená v řečtině “něco nad” tzn. něco nad genetikou. Jedná se o zatím málo probádaný vědní obor, který se zabývá vlivy na naší genetickou informací. 

 

Tyto vlivy rozhodují o tom, zda určitý gen v našem těle bude nebo nebude “přečten” a tedy zda vůbec bude mít možnost se projevit. Toto “zapínání” či “vypínání” genů ovlivňuje celá řada faktorů jakou jsou strava, životní styl, naše myšlenky, stres apod. Skvělý na tom je, že většinu těchto faktorů máme pod kontrolou mi sami.

 

Epigenetická fytoterapie je tedy o ovlivňování našich genů především pomocí přírodních superlátek, které mají tu moc naše geny dle potřeby “zapnout” nebo “vypnout” a to i v případě tzv. “neléčitelných” nemocí. 

 

Tím pádem např. vypnutím prorakovinového genu dokáží zastavit rakovinu. To že je určitý gen vypnutý je v podstatě stejné, jako by v našem DNA vůbec nebyl a to pouze s tím rozdílem, že všechny epigenetické změny jsou vratné, takže vypnutý gen je možné opět zapnout a naopak. Jedná se o zcela nový způsob ovlivnění našeho zdraví a to bez vedlejších účinků.

 

Velmi důležitým faktorem je také vhodná strava, která je pro každého naprosto individuální a to v důsledku na stávajícím zdravotním stavu. Proto, co je lékem pro jednoho, nemusí být vhodné pro druhého a naopak. 

 

Správná strava nám tak napomáhá nejen k dosažení ideální váhy, dobré kondice ale především k pevnému zdraví. Nejedná se však o žádnou dietu, nýbrž často o významnou změnu stravovacích návyků. Pokud vás zajímá, která strava je vhodná právě pro vás, pomohu Vám to zjistit na společné konzultaci.

 

Zjednodušeně řečeno, epigenetická fytoterapie pomáhá všude tam kde už si západní medicína neví rady, ale i tam, kde si rady ví a to bez toho, aniž by řešila pouze jeden zdravotní problém a jiný tím pádem způsobila.

 

 

No a proč jsem si oblíbila epigenetiku já?
Dává mi svobodu a tu já miluju. Dává mi možnost volby – zda zůstanu zdravá či nikoliv. A vše je jenom na mně, vše ovlivním jen a jen já sama. Né ti druzí – lékaři, rodina, kolegové. Já sama přebírám zodpovědnost za své zdraví, například tím, jak se stravuju, jak spím, zda kouřím nebo jaký je můj přístup k životu a k sobě samé.

Nechci tvrdit, že můžeme ovlivnit úplně všechno, to rozhodně ne. Neovlivním například kvalitu vzduchu v prostředí, ve kterém žiji nebo to, jestli na mě bude někdo nepříjemný. Ale stále mám možnost volby, jestli žít například v Praze nebo na venkově, nebo zda se s některými lidmi scházet. Dokonce si můžu vybrat i to, jakou práci budu dělat i když se to někdy nemusí zdát.

 

Vím, někdy to není snadné, ale možnost tady je vždy a je to jen na nás, zda chceme udělat změnu či nikoliv. Je to pouze o prioritách. Stačí se rozhodnout.


Někteří lidé se například nechtějí vyléčit, chtějí být v roli chudinky, protože mají pozornost druhých a je to tak v pořádku, je to jejich volba. 

Každopádně já v tom mám jasno. A co vy? Jste odhodlaní vzít zdraví do vlastních rukou? Pokud ano, ráda vám s tím pomohu.

 

A pokud vás zajímá 9 tipů na to, co ovlivnit můžete a jak, tak to najdete v mém e-booku zdarma, který je ke stažení zde.

 

Miluji zdravý životní styl. Mou největší vášní je epigenetika, která naprosto změnila můj život. Díky tomu dnes vím, jak sebe a své nejbližší udržet ve zdraví a jaké potraviny jsou pro každého z nás ty nejvhodnější. Ukazuji lidem, jak vzít zdraví do vlastních rukou a být sami sobě lékařem. Jsem autorkou e-booku zdarma 9 tipů, jak si udržet či navrátit zdraví aneb epigenetika v praxi a také Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy . Můj příběh si můžete přečíst zde >>.

Komentáře

Dobrý den, rad by som tu napisal cely svoj pribeh ale viem aky je v dnesnej dobe cas dolezity. Ak by Vas to zaujimalo nie je problem. Rád by som sa naucil co najviac o epigenetickej fytoterapii. Uz par rokov zijem vo Svajciarsku a vyrabam CBD olej subkritickou CO2 extrakciou. Mnoho ludi sa lieci mojimi produktmi a neustale sa vracaju. Mam nastudovane najrozsirenejsie kanabinoidy a ich vplyv na cloveka, jeho zdravie a na zaklade tychto znalosti odporucam ludom produkty. Vsimam si ze okrem konopy samotnej a oleja samotneho vplyva na cloveka a jeho zdravie strasne vela dalsich faktorov. Zivotosprava, myslenie, okolie atd. Velmi ma zaujal pan Calabek ako vysvetloval epigenetiku niekde v radiu. Od vtedy na to neviem prestat mysliet a rad by som rozsiril svoje znalosti. Hlavne aj preto pretoze aj ked sa vysoke % pacientov vrati a zacali mi chodit dakovne spravy od ludi skoro na dennom poriadku stale sa najdu ludia ktorym pomoct nedokazem co ma velmi mrzi. Sucasne viem ze keby som svoje obzory rozsiril dokazal by som im pomoct viac. Poskytujete nejake individualne online kurzy? S pozdravom Róbert Gerec VitalHemp Swiss GmbH

Hezký den, napsala jsem Vám email. ZP

Odeslat komentář

10 alternativ, čím nahradit vejce.
Meditace jako cesta k rovnováze